bytom - nieruchomosci

Zabrze, Tychy, Bytom – czy warto tam zamieszkać?

Rozważasz kupno nieruchomości na terenie Śląska? Twoją pierwszą myślą były z pewnością Katowice – serce całego śląska. Katowice to z pewnością doskonała lokalizacja do osiedlenia się. Wypada niemniej rozważyć też inne miejscowości. Nieomal wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, dzięki czemu masz sposobność kupić dom po lepszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo atrakcyjnych lokalizacji. W naszym tekście przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z tańszych lokalizacji na Śląsku perfekcyjnie skomunikowana z Katowicami. Jest to też trafny wybór dla osób ceniących kulturę. Znajduje się tu między innymi Opera Śląska oraz Śląski Teatr Tańca. Bytom jest też ciekawym miastem pod względem budowlanym. Jesteśmy w stanie w tym miejscu znaleźć mnóstwo XIX wiecznych kamienic i willi, jakie pomimo, iż w wielu przypadkach potrzebują odnowienia, robią wrażenie. By zobaczyć mieszkania w Bytomiu na sprzedaż albo wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Tychy

Tychy przez wiele osób są uważane za jedno z bardziej interesujących rejonów do zamieszkania na Śląsku. To miasto odrobinę oddalone od Katowic w porównaniu z innymi miastami, mimo tego w dalszym ciągu jest z nimi wyśmienicie skomunikowane. Jesteśmy w stanie tu odnaleźć sporo miejsc, w których można zrelaksować się w tym Staw Jeżowa i Park Suble I i II. Na plus z pewnością działa także względnie mały poziom bezrobocia. Miasto stawia także na sport i inne atrakcje, dzięki czemu trudno się w nim nudzić. Rozpatrujesz przeprowadzkę? Zobacz oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Zabrze

Mimo, że Zabrze jest położone nieco dalej od centrum śląska, wiele osób wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to posiada długą historię, jaka wpłynęła na jego ukształtowanie. Jest tutaj sporo historycznych obiektów (przede wszystkim z przełomu XIX oraz XX wieku). Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Zabudowa kopalni „Guido”
– Osiedle dla robotników spółki „Preussag” w dzielnicy Zaborze
– Budynek Poczty Głównej przy pl. Dworcowym 1, wzniesiony w latach 1909–1911
– Pałac w Mikulczycach z przełomu XVIII i XIX wieku
Zabrze oferuje też sporo miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Kino Roma oraz CK Wiatrak – Niezależne Centrum Kultury Alternatywnej.
Mieszkania jak również domy w Zabrzu są w korzystnych cenach. Miasto oferuje sporo atrakcji. Jest to doskonały wybór dla osób, które nie lubią mieszkać w centrum tętniącego życia miasta. Przejrzyj oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie agencji RE/MAX Gold.