kupujemy buty na obcasie

Rady, jak wybrać odpowiednie buty

Wybór właściwych butów niejednokrotnie przysparza ogrom problemów, gdyż wymaga rozważenia kilku kwestii. Oprócz kwestii wizualnej powinna się także liczyć wygoda. Oto kilka rad, którymi należało by się kierować przy wyborze najstosowniejszego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką planujesz wykonywać poczas noszenia butów.

Planujesz iść na plażę, pobiegać, do pracy, a może na ekskluzywną imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze wycieczki, przede wszystkim te górskie sprawdzą się doskonale trekkingi z dobrym podparciem dla kostek. Buty na stylową imprezę, na jaką planujesz pójść w sukience – idealnym wyborem będą buty na szpilce, jakie dodadzą klasy całości. Wysokość obcasa wybierz, tak aby było Ci dobrze. Jeżeli nie lubisz zbyt wysokich szpilek i nie często je ubierasz, nie zmuszaj się do założenia 10 cm obcasów. Obuwie sportowe – w tym miejscu mamy wielkie pole wyboru. W centrach handlowych dostępne są buty do tenisa, do biegania, do piłki nożnej jak również mnóstwa innych rodzajów sportu. Jeżeli masz jedną aktywność, jakiej poświęcasz mnóstwo czasu zdecyduj się na obuwie właściwe dla dyscypliny. Jeśli uprawiasz rozmaite sporty zdecyduj się na buty uniwersalne.

2. Materiał ma znaczenie

Kupując buty nie bez znaczenia jest materiał, z którego są uszyte. Idealnie sprawdzają się buty ze skóry naturalnej. Obuwie ze sztucznych materiałów mogą być niekomfortowe a także może być kłopot z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dobierz rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 37? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą dopasowane dla Ciebie. Roziary niektórych wytwórców są różne, w związku z tym opłaca się przymierzyć obuwie, które rozważamy zakupić i zrobić w nich parę kroków.