Przyjedź na Śląsk

Jeżeli wypatrujesz miejsca na krótkie wyjazdy, wybierz się na Śląsk. Udaj się na oglądanie przepięknych zabytków, a jeszcze niezwykłych miejsc, jakie pozwolą Ci poznać rozmaitą przeszłość jednego z najatrakcyjniejszych rejonów Polski. Przy okazji posmakuj również niezwykłych miejscowych smaków kuchni. Przekonaj się, że panujący stereotyp na temat Śląska już dawno odszedł w zapomnienie. Zobacz przemiany, które zaszły na przestrzeni lat w okręgu, który dalej grupie Polaków kojarzy się wyłącznie z kopalniami oraz hutami.

Które miasta na Śląsku należałoby objechać

Udając się na Śląsk powinieneś zwiedzić Tychy. Zlokalizujesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Podczas podróży odkryjesz historię piwowarstwa, jednak także będziesz mógł obejrzeć jak współcześnie przygotowuje się piwo. Skosztujesz przy okazji świeżo uważonego piwa. Następnym elementem wędrówki na twojej liście, musi być Chorzów i zlokalizowany tam Park Chorzowski. To jeden spośród największych parków w Europie. Kilometry dróżek pozwolą Ci wypocząć od szumu centrum również odpreżyć się. W centrum parku usadowione jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie popatrzysz na kosmos z zupełnie nieznanej perspektywy. Będąc w parku, warto też zobaczyć Śląski Ogród Zoologiczny lub pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ ponadto wizytę w Katowicach – stolicy rejonu. Znajdziesz tam istotny dla Śląska, Katowicki Spodek także Muzeum Śląskie. Gdy pragnąłbyś dowiedzieć się czegoś więcej o kopalnictwie, z którego słynie Śląsk, w Zabrzu warto odwiedzić Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna z najatrakcyjniejszych atrakcji turystycznych terenu. Będziesz mieć szanse zjechać szolą 320 metrów w dół. Możesz poczuć się niemal jak górnik w trakcie poznawania podziemnych chodników. Po wyprawie, warto odwiedzić dodatkowo do najniżej umieszczonego baru w Europie, gdzie zakosztujesz śląskich straw.

Co jeszcze odnajdziesz na Śląsku?

Żeby zaznajomić się ze wszystkimi rozrywkami proponowanymi przez śląskie miasta, potrzebowałbyś sporo czasu. Więc, należałoby rozważyć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W czasie dwóch dni w 25 miasteczkach rejonu, odbędzie się aż 500 rozlicznych zdarzeń dedykowanych przeszłości regionu i technice. Wyłącznie od Ciebie zależy, w których będziesz brać udział. Zanim udasz się na śląsk, sprawdź ofertę taksówek, aby móc się szybko poruszać po regionie – https://katowice-taxi.pl