zniszczone włosy

Jak zregenerować zniszczone włosy

Zniszczone włosy to Twój problem?

Długoletnie farbowanie, codzienne suszenie i modelowanie włosów sprawiło, że stały się cienkie i matowe? Poznaj kilka sposobów na to, jak skutecznie je zregenerować. Dzięki poradom przez nas zamieszczonym Twoje włosy znów mogą być piękne i lśniące.

Wizyta u lekarza:

Pierwsza opcja to wizyta u lekarza, który powinien zlecić badania, aby sprawdzić czy nie brakuje nam witamin i minerałów, które odpowiadają za prawidłowy wzrost włosa oraz jego odpowiednią strukturę. Po analizie wyników oraz przyjrzeniu się naszym włosom oraz skórze głowy lekarz powinien zalecić stosowną według niego terapię. Najczęściej terapia składa się z suplementu diety oraz odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, czyli przede wszystkim szamponu bez parabenów oraz odżywki.

Jak zregenrować zniszczone włosy w domu:

Również w domu możesz na własną rękę spróbować zregenerować swoje włosy. W aptekach dostępnych jest wiele suplementów, które posiadają interesujący skład. Najpopularniejsze są te, które zawierają dużą dawkę skrzypu oraz biotyny. Warto jednak pamiętać, że tabletki, które pomogły Twojej koleżance nie muszą pomóc Twoim włosom. Skuteczna regeneracja może się wiązać z wypróbowaniem kilku preparatów. Oprócz wewnętrznego odżywienia włosów warto o nie także zadbać od zewnątrz dzięki szamponom i odżywkom. Najlepiej się sprawdzą te z apteki. Warto także rozważyć wcierki do włosów. Dużą popularnością cieszy się wcierak z kozieradki, która niestety nie posiada przyjemnego zapachu ale może dać dobre efekty.